komis motocyklowy

State Quarters – zabawa i niedrogi sposób, aby rozpocząć zbieranie monet

Prawdopodobnie nic w najnowszej historii uczynił więcej dla hobby zbierania monet niż 50 State Quarter Program Act podpisany przez prezydenta Clintona w dniu 1 grudnia 1997. Program, który trwa od 1998 do 2008 roku okazują się być najbardziej popularne monety Program w historii US Mint.

Począwszy od 1998 roku, 5 nowych czwarte państwowe są wydawane co roku pojawiają się nowe czwarta co 10 tygodni. Są one wybite przez około 10 tygodni, a następnie matryce są na emeryturze lub zniszczone, a czwarta stan nigdy nie zostaną wydane ponownie.

wzywa Harmonogram release dla każdego kwartału państwa, które zostaną wyemitowane zgodnie z porządkiem państwa ratyfikacji Konstytucji stając się częścią Stanów Zjednoczonych.

Co kwartał stan jest wybite jak normalny kwartał z wizerunkiem George’a Washingtona na awersie (z przodu) stronie, ale na odwrocie (z tyłu) z boku to unikalna konstrukcja szczególności do każdego stanu. Po zakończeniu programu znajomy orła projekt będzie ponownie łaski odwrocie kwartału.

Jedną z nowych cech tego programu jest to, że każde państwo dostaje wybrać projekt dla kwartału swojego kraju, z Gubernatorem każdego stanu odpowiedzialnego za ten proces. Niektóre stany powołać komisje projektowych, podczas gdy inni, jak Vermont i Michigan, przytrzymaj konkursy otwarte dla wszystkich osób w państwie.

W mieszkańców Wisconsin i Missouri mogli głosować przez internet na swój ulubiony projekt z blisko 180.000 osób w głosowaniu Missouri za ich państwa wyboru projektu. W innych państwach wojewoda podejmuje ostateczną decyzję w oparciu o kilka możliwości projektowych.

Z powodu małej ilości monet w większości są warte więcej niż ich wartości nominalnej, a niektóre z pierwszych zagadnień państwowych są teraz warte 3 lub 4 razy więcej niż wartość nominalna.

– autor artykułu